„Powiat Brzeski – Jak tu pięknie!”

2014-11-18 12:47
 „Powiat Brzeski – Jak tu pięknie!”

Uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu przygotowywali prace plastyczne, przedstawiające architekturę wybranego przez siebie budynku. Na konkurs zostało nadesłanych 120 prac plastycznych z 20 szkół. Z każdej gminy zgłosiła się przynajmniej jedna szkoła.

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stanęli przed zadaniem wykonania fotografii przedstawiającej krajobraz z terenu naszego powiatu. Na konkurs spłynęło 40 fotografii.
Duża ilość bardzo dobrych prac spowodowała, że komisja składająca się ze specjalistów, zawodowego fotografa i artysty plastyka, miała duże problemy z wybraniem najlepszych z nich. Dlatego jury postanowiło przyznać równorzędne miejsca medalowe, a także kilkanaście wyróżnień. Łącznie nagrodzonych zostało 32 uczniów z 12 szkół.

Nagrody dzieciom i młodzieży wręczył osobiście starosta Andrzej Potępa, co dodatkowo podniosło prestiż konkursu, który mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz powiatowych wydarzeń.
Nagrody przekazało Starostwo Powiatowe w Brzesku, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku oraz Pan Łukasz Olszewski.