
Celem konkursu ofert „Kocham Polskę” jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży. Dofinansowanie mogą więc uzyskać zadania, które będą przyczyniać się do kształtowania dumy narodowej i rozbudzania wśród młodych ludzi zainteresowania historią Polski - ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych, takich jak flaga, godło i hymn.
Ważnym celem konkursu jest także wsparcie działań na rzecz młodzieży i dorosłych w spektrum neuroróżnodności, poprzez m.in. różnorodne inicjatywy edukacyjne, szkolenia, warsztaty, zajęcia, spotkania.
Co istotne, projekty, które zostaną sfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert, mają na celu nawiązywać do tegorocznej rocznicy 1000–lecia Korony Królestwa Polskiego i koronacji Bolesława Chrobrego na Króla Polski.
Czekamy na projekty, które będą pomagały kształtować świadomość i postawę obywatelską młodego pokolenia. Chcemy promować wśród dzieci i młodzieży takie wartości jak wolność, niepodległość i poszanowanie ojczyzny
- podkreśla wicemarszałek Witold Kozłowski.
Przewiduje się sfinansowanie zadań, które polegały będą na organizacji co najmniej 2 wydarzeń/konkursów/warsztatów o charakterze historyczno-patriotycznym, wpisanych merytorycznie w tegoroczny rok obchodów 1000-lecia Korony Królestwa Polskiego i koronacji Bolesława Chrobrego na Króla Polski.
Wspomniane powyżej działania mają na celu przybliżenie dzieciom i młodym ludziom tego historycznego wydarzenia, a także wprowadzić młodych Małopolan w rok obchodów.
Podczas tych wydarzeń/konkursów/warsztatów oferenci są zobowiązani do rozpowszechniania materiałów promujące polskie symbole narodowe (np. biało-czerwone chorągiewki, kotyliony, ulotki zawierające treści dotyczące obchodów 1000-lecia Korony Królestwa Polskiego).
Środki finansowe przeznaczone na konkurs to 800 tys. zł
Termin realizacji zadań: 1.03-19.12.2025
Zlecenie ww. zadań odbywać się będzie w formie powierzenia realizacji zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji.
Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:
- Wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem systemu (generatora) dostępnego na stronie internetowej pod adresem pozarzadowa.malopolska.pl w terminie do dnia 05.03.2025 roku do godz. 23.55,
- Oferent zobowiązany jest także w terminie do dnia 06.03.2025 roku do godz. 16.00 dostarczyć wydruk wygenerowanej i podpisanej przez osoby upoważnione wersji oferty (tożsamej z wersją elektroniczną), złożonej wcześniej w generatorze wraz z obowiązkowymi załącznikami, o których mowa w ust. 7 bezpośrednio do siedziby urzędu (pod jeden z adresów wskazanych w ust. 5) lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament EK, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.
Zadanie publiczne powinno być zaprojektowanie i realizowane przez Oferenta w taki sposób, aby nie wykluczało z uczestnictwa w nich osób ze specjalnymi potrzebami. Zapewnianie dostępności przez Oferenta oznacza obowiązek osiągnięcia stanu faktycznego, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami jako odbiorca zadania publicznego, może w nim uczestniczyć na zasadzie równości z innymi osobami.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego