Druga wirtualna strzelnica w powiecie brzeskim

2024-10-16 14:21
Druga wirtualna strzelnica w powiecie brzeskim

Popularność wirtualnej strzelnicy, działającej od ubiegłego roku przy Zespole Szkół w Czchowie, zachęcił samorząd Powiatu Brzeskiego do złożenia wniosku aplikacyjnego i w tym roku. Projekt przeszedł pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu ofert „Strzelnica w powiecie 2024” ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej. Realizatorem zadania został Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

W miniony poniedziałek, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się oficjalne otwarcie drugiej wirtualnej strzelnicy w powiecie brzeskim. W uroczystości wzięli udział: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Ireneusz Olender, mjr Sławomir Morawski, Szef WCR Tarnów, dyrektor ZSTiB Jerzy Soska, Elżbieta Rysak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brzeskiego, Beata Mrówka, główny specjalisty w Starostwie Powiatowym w Brzesku oraz Piotr Słowiak, członek Rady Rodziców.

Nowa strzelnica wraz z wyposażeniem umożliwia przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego. Na potrzeby zadania zaadaptowano pomieszczenie i zakupiono odpowiednie wyposażenie. Wirtualna strzelnica składa się z modułu do projekcji, a także bezprzewodowych laserowych symulatorów broni (cztery karabiny długie i cztery sztuki broni krótkiej) i jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Uczniowie „Zielonki” mogą już korzystać z tych rozwiązań. Projekt stawia między innymi na rozwijanie postaw proobronnych wśród młodzieży. Całkowita wartość projektu sięgnęła 251 tys. zł, w tej kwocie zawiera się dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł.