Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia dla brzeskiego szpitala

2024-10-11 14:21
Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia dla brzeskiego szpitala

Przyznany certyfikat akredytacyjny jest wyrazem uznania dla pracy i wielkiego zaangażowania dyrekcji oraz całego zespołu szpitala w nieustanny rozwój i podnoszenie jakości świadczonych usług zdrowotnych – zaznaczył na wstępie starosta brzeski Andrzej Potępa. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się dzisiaj w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Ministerstwa Zdrowia, władze Powiatu na czele ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą, włodarze gmin powiatu brzeskiego, przedstawiciele jednostek powiatowych oraz personel szpitala.

Pierwszy certyfikat akredytacyjny brzeska lecznica otrzymała w 2009 roku. Tegoroczna łączna ocena szpitala wyniosła 86 procent i jest to drugi wynik w Małopolsce w kategorii szpitali powiatowych. Jak zapewniła dyrektor szpitala Alicja Syty, akredytacja niesie za sobą usprawnienie funkcjonowania szpitala, rozwijanie inicjatyw wewnątrzszpitalnych, a także aktywizację działania zespołowego i zwiększenie zaufania społecznego.

Podczas uroczystości wręczono podziękowania personelowi szpitala, którego działania przyczyniły się do uzyskania certyfikatu akredytacyjnego.