Koncert „Starzy czy młodzi, każdy w sercu poloneza wodzi”

2024-10-11 13:04
Koncert „Starzy czy młodzi, każdy w sercu poloneza wodzi”

Koncert Pauliny Tkaczyk-Cichoń pt. „Starzy czy młodzi, każdy w sercu poloneza wodzi” – polonez i muzyka dworu saskiego w Warszawie oraz Dreźnie.

12 października 2024 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Dwór w Dołędze, oddziale Muzeum Ziemi Tarnowskiej (Dołęga 10, 32-821 Zaborów), odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka w szlacheckim dworze” zatytułowany: „Starzy czy młodzi, każdy w sercu poloneza wodzi” – polonez i muzyka dworu saskiego w Warszawie oraz Dreźnie.

Przed zgromadzoną w dołęskim dworze publicznością wystąpi Paulina Tkaczyk-Cichoń doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte Prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem). Ukończyła również studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Theater w Monachium w klasie klawesynu Prof. Christine Schornsheim uzyskując Dyplom Koncertowy. Studiowała także grę na flecie barokowym traverso u Prof. Karla Kaisera oraz u Prof. Michaela Schmidta-Casdorffa. Swoje umiejętności rozwijała na wielu mistrzowskich kursach klawesynowych i fletowych.

W programie koncertu znalazły się utwory: J. Kozłowskiego, K. Kurpińskiego, A. Leopolda, J. Elsnera, Chr.S.Bindera. Wstępom muzycznym będzie towarzyszył komentarz artystki dotyczący polonezów oraz muzyki dworu saskiego w Warszawie i Dreźnie.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Źródlo: Muzeum Ziemi Tarnowskiej