Zawodowa Małopolska

2024-07-31 09:00
Zawodowa Małopolska

W maju Powiat Brzeski podpisał umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu pn. „Zawodowa Małopolska”. Przedsięwzięcie podjęto we współpracy z Województwem Małopolskim, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski na lata 2021-2027.

Główne działania przewidziane w ramach zadania dla naszego Powiatu opierają się na wsparciu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze poprzez pomoc z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego i aktywizacji zawodowej, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, działania z zakresu integracji z uczniami ze szkół ogólnodostępnych, wizyty zawodoznawcze, kursy branżowe rozwijające kompetencje zawodowe oraz wsparcie pedagogiczno-metodyczne dla kadry ośrodka.

Zrealizowanie zaplanowanych celów projektu przyczyni się do wzrostu wszechstronnego i konstruktywnego rozwoju wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.

Wartość zadania dla Powiatu Brzeskiego wynosi 208 428,00 zł, w tym współfinansowanie z Unii Europejskiej: 177 164,00 zł. Realizacja projektu zakończy się w grudniu 2025 roku.

„Zawodowa Małopolska” to dofinansowana z Funduszy Europejskich operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski.

projekty_ue_edu