Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego

2024-04-30 11:39

Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert: cztery zadania otrzymają środki na realizację letniego wypoczynku dla dzieci.

Otwarty konkurs ofert dotyczył realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci polskich ze Wschodu” w 2024 roku.

Nabór ofert trwał od 5 marca 2024 r. do 27 marca 2024 r.

W ramach otwartego konkursu złożono 7 ofert.

Po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu 4 zadań na łączną kwotę 300 000 zł.

Zgodnie z regulaminem realizacja wybranych zadań rozpoczynać się ma nie wcześniej niż 1 czerwca 2024 r., a kończyć nie później niż 1 września 2024 roku.

W ramach Konkursu realizowane będą w szczególności zadania polegające na organizacji wypoczynku letniego dla polskich dzieci z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii oraz państw Azji Środkowej, w tym m.in.: doskonalenie znajomości języka polskiego oraz poznawanie dziedzictwa Małopolski.

Szczegółowy opis zadania wraz wymogami realizacji znajduje się na stronie BIP.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego