Dożynki wojewódzkie w powiecie brzeskim

2012-04-27 09:34
Dożynki wojewódzkie w powiecie brzeskim

Wniosek w tej sprawie trafił do wszystkich członków Zarządu Województwa. Wśród argumentów przemawiających za gminą Dębno wskazywano m.in. doświadczenie gminy w organizacji dużych imprez kulturalnych (od lat odbywa się tu Turniej Rycerski gromadzący kilkanaście tysięcy osób) i kultywowanie obyczajów i kultury ludowej. Gmina jest m.in. gospodarzem przeglądu folklorystycznego. Stanowisko to trafiło do przekonania władzom wojewódzkim i sprawa wydaje się już przesądzona. Wiadomo, że dożynki odbędą się najprawdopodobniej 26 sierpnia. Nie zapadła jeszcze ostatecznie decyzja co do miejsca organizacji święta plonów, ale spore szanse ma Porąbka Uszewska.