„NIE DLA CZADU 2012” – informacja dotycząca bezpieczeństwa

2012-11-06 12:29
„NIE DLA CZADU 2012” – informacja dotycząca bezpieczeństwa

W związku rozpoczętym sezonem grzewczym oraz zwiększeniem się prawdopodobieństwa zatrucia tlenkiem węgla Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku apeluje do wszystkich mieszkańców Powiatu Brzeskiego : „ Zróbmy wszystko, aby uniknąć wystąpienia zagrożeń powodowanych przez czad, chrońmy siebie i swoich bliskich. Wystarczy wykonać tylko  przegląd techniczny instalacji grzewczych i kominowych  lub zamontować czujkę wykrywającą tlenek węgla lub dymu. Tak niewiele potrzeba aby ochronić swoje cenne życie i zdrowie .

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Patronat honorowy nad akcją „NIE dla czadu!” prowadzoną przez Państwową Straż Pożarna objął Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych.

NIE DLA CZADU - to może ocalić Ci życie