Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2012-11-05 09:21
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) są były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. To ruch społeczny o zasięgu globalnym, który ma na celu utworzenie środowiska społecznego aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i kreatywne inicjatywy młodych ludzi.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w 2012 roku obędzie się w dniach 12-18 listopada. Polska weźmie udział w wydarzeniach ŚTP już po raz piąty. Z każdą edycją współpracuje coraz więcej Partnerów. To przede wszystkim oni tworzą Tydzień Przedsiębiorczości, który wypełniony jest wydarzeniami o różnej formie i tematyce, a co za tym idzie, przyciąga coraz większe grono odbiorców. W klasyfikacji międzynarodowej nasz kraj plasuje się obecnie na czwartym miejscu pod względem liczby zorganizowanych w ramach ŚTP eventów. W tym roku, w Polsce, nad Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości 2012 honorowy patronat objęli Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Komisja Europejska, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Proseed.

Od 2010 roku Województwo Małopolskie jest oficjalnym partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pełni funkcję koordynatora całości inicjatywy w Regionie. Szerokie partnerstwo, wielość i różnorodność wydarzeń, a także duże zainteresowanie (ok 2 500 uczestników) sprawiło, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2010 odbywający się pod hasłem: Kreatywni na start! uznany został za najlepszą inicjatywę Global Entreprenurship Week w Polsce. Po raz kolejny Województwo Małopolskie (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) koordynuje całość przedsięwzięcia na poziomie Regionu. Inicjatywa realizowana będzie we współpracy m.in. ze szkołami wyższymi, instytucjami wspierającymi przedsiębiorczość, urzędami pracy - łącznie 36 Partnerami tj.:
1.    Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie
2.    Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
3.    Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
4.    Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
5.    Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
6.    Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
7.    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
8.    Wyższa Szkoła Biznesu National - Louis University w Nowym Sączu Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie
9.    XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krakowie
10.    Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
11.    Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
12.    Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
13.    Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
14.    Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie
15.    Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie
16.    FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji
17.    Fundacja Kraków Kreatywny
18.    Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
19.    Izba Przemysłowo - Handlowa w Krakowie
20.    Izba Gospodarcza Ziemi Myślenickiej, Klub Casflow „Rekin Finansowy"
21.    Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club
22.    Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Krakowie
23.    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
24.    Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
25.    Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
26.    Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego
27.    Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu
28.    Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu
29.    Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie
30.    Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu
31.    Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach
32.    Powiatowy Urząd Pracy w Bochni
33.    Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku
34.    Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie
35.    Hive53.com - społeczność startupowa
36.    Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) - Biuro projektowe w Polsce

Wszystkie instytucje w ramach niezwykle bogatej oferty programowej przygotowały około 30 szkoleń i seminariów, prawie 40 warsztatów, 3 konferencje, prawie 20 spotkań z przedsiębiorcami, około 15 wykładów, gry, konkursy w tym grę Cashflow, indywidualne konsultacje, dyskusje i debaty, w tym debatę oxfordzką.

Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje na temat przebiegu wydarzenia na stronie internetowej: www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl oraz na stronach internetowych instytucji partnerskich.

źródło: www.pup-brzesko.pl