Starosta u Najpopularniejszego Strażaka Małopolski

2012-10-22 12:51
Starosta u Najpopularniejszego Strażaka Małopolski

Podczas uroczystości zaproszeni goście wzięli udział w prezentacji nowego i nowoczesnego samochodu IVECO, który  zakupiono na wyposażenie OSP w Czchowie. Pokaz zakłócił alarm bojowy. Strażacy nowym samochodem ratowniczo - gaśniczym wyruszyli na akacje. Ich zadaniem było zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabierającego do szpitala ranne dziecko.

Na podstawie relacji świadków od momentu ogłoszenia alarmu do wyjazdu jednostki ratowniczej upłynęło zaledwie 3:57 min. To rewelacyjny czas, świadczący o profesjonalizmie i zaangażowaniu czchowskich strażaków, którzy z tego zadania wywiązali się znakomicie.