Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 0:6

2013-06-04 12:26

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Krakowie:
Zjawisko/stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych/3
Ważność (cz. urz.): od godz. 12:00 dnia 04.06.2013 do godz. 21:00 dnia 05.06.2013
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 90%
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, spływem wód opadowych oraz zwiększonym odpływem ze zbiorników w zlewniach: Soły poniżej Kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (szczególnie w ich górnych biegach) oraz na innych mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, a także w zlewniach zurbanizowanych, spodziewany jest ponowny wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich - lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych. Obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych będą się utrzymywać.
Na Wiśle na terenie województwa małopolskiego spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Dyżurny synoptyk: Anna Śmiech