I Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Brzesku

2012-09-24 14:40
I Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Brzesku

Swoje umiejętności w czasie przeglądu zaprezentowały następujące grupy :
-  Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku " Czerwony Kapturek – szkoda wilka",
-  Warsztat Terapii Zajeciowej w Zawadzie Uszewskiej " O obrotach sfer niebieskich",
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bochni "Cygańska wędrówka",
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie "Miłość niejedno ma imię",
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu " Komediodramat z morałem dość osobliwym",
-  Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach "Pantomima Nic"
- Centrum Usług Socjalnych Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie "ALE w koło jest wesoło",
-  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zlotej " Taniec Motyli, Taniec Kowbojski"
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Zegartowicch "Mały Książę",
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmku " Pietruszka na wagarach" wg Jana Brzechwy,
-  Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku " Cztery pory roku".

W przeglądzie wzięło udział łącznie 160 aktorów. Pierwsze miejsce zajął Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach, drugie Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku, a trzecie Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi:  starosta brzeski Andrzej Potępa , wicestarosta Ryszard Ożóg oraz dyrektor PCPR Stanisław Lambert. Na widowni zasiedli również  przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, rodziny i opiekunowie uczestników ŚDS w Brzesku.

Okolicznościowe listy przesłali: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, zastępca kierownika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Grochal oraz poseł RP Jan Ziobro.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku serdecznie dziękuje członkom jury - Agacie Podłęckiej, Ewelinie Stępień, Urszuli Białce oraz prowadzącemu Łukaszowi Kornaś oraz sponsorom, dzięki którym była możliwa realizacja tego przedsięwzięcia, a byli to:

Edmund Leś – Przedsiębiorstwo Budowlano- Handlowo –Transportowe w Brzesku
Kino Planeta Centrum Rozrywkowo-Konferencyjne w Brzesku
Piekarnia Awiteks  w Krakowie
Klub Muzyczny Akropol  w Czchowie
JAWOR  Usługi Remontowo – Budowlane w Brzesku
Firma Produkcyjno- Handlowo Usługowa "Cukiernia Królewska" w Brzesku
Poseł RP Jan Ziobro
Elektronarzędzia Elkom ul. Solskiego.

Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród oraz dyplomów.