XVII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

2012-09-12 13:00
XVII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

Na początku lipca każdego roku odbywa się w Wyszehradzie Międzynarodowy Turniej Pałacowy dla uczczenia wielkiego zjazdu trzech monarchów w 1335 r., węgierskiego – Karola Roberta, polskiego -  Kazimierza III Wielkiego i czeskiego -  Jana Luksemburga. Od wielu lat w tym turnieju biorą udział rycerze z naszego regionu, dlatego tak wyjątkowy będzie tegoroczny Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny na Zamku w Dębnie, który odbędzie się  w niedzielę 23 września 2012 r. Biorąc pod uwagę pomyślne długoterminowe prognozy pogody na ten dzień serdecznie zapraszamy na rodzinny wypad do Dębna, gdzie prócz kilkugodzinnych pokazów walk rycerskich w programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych wraz z bogatą ofertą gastronomiczną. Od kilku lat na Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Dębnie przybywa drużyna rycerska Szent György Lovagrend (Stowarzyszenia Świętego Jerzego) z Wyszehradu.

Na tegoroczny turniej przybędzie znacznie liczniejsza delegacja z Węgier. Podczas uroczystości na Zamku w Dębnie zostanie podpisany akt wielostronnej współpracy pomiędzy samorządami Wyszehradu i Dębna, Muzeum Okręgowym w Tarnowie i Visegrádi Mátyás Király Múzeum (Wyszehradzkim Muzeum Króla Matiasa) w Wyszehradzie.

Pobierz plakat