XI Diecezjalne Święto Chleba

2012-09-10 10:58
XI Diecezjalne Święto Chleba

Po nabożeństwie biskup dokonał okolicznościowego błogosławieństwa wyrobów piekarniach oraz cukierniczych. Część artystyczną nawiązującą do obrządku chlebowego zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie”. Po zakończeniu koncertu najbardziej zasłużeni cechowi działacze otrzymali odznaczenia.

Po południu na Placu Kazimierza odbył się koncert zespołu artystycznego „Malwinki” z Publicznej Szkoły Podstawowej z Iwkowej, który zainicjował rozpoczęcie festynu rodzinnego połączonego z degustacją żurku po „galicyjsku”. W programie nie zabrakło również wielu konkursów z licznymi nagrodami.

Organizatorami XI Diecezjalnego Święta Chleba byli: Rada Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, Zarząd Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku wraz z rzemieślnikami branży spożywczej, Parafia NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.