Zamek w Dębnie wygrał ranking Radia Kraków

2012-08-28 10:59
Zamek w Dębnie wygrał ranking Radia Kraków

Zamek w Dębnie uważany jest za jeden z nielicznych zabytków architektury świeckiej późnego średniowiecza, który zachował prawie nie zmieniony wygląd. Powstał pod koniec XV w. na niewielkim wzniesieniu, które było otoczone ze wszystkich stron wodą, na miejscu drewnianego grodu obronnego. Od 1976 r. jest siedzibą oddziału tarnowskiego muzeum okręgowego. Największym pomieszczeniem jest sala koncertowa, w której regularnie rozbrzmiewa muzyka. Spore wrażenie robi na zwiedzających świetlica, zwana od czasów romantyzmu salą rycerską.

źródło: www.radiokraków.pl