Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Borzęcinie

2012-08-21 10:09
Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Borzęcinie

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Władysław Pasiut - Dziekan Dekanatu Szczepanowskiego, Robert Wardzała - Poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek - Żelazko - Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski, Janusz Kwaśniak - Wójt Gminy Borzęcin, Czesław Małek - Przewodniczący Rady Gminy, Stanisław Klisiewicz - Prezes Klubu Sportowego Sokół Borzęcin oraz piłkarze reprezentujący poszczególne drużyny: Artur Chmura - seniorzy KS Sokół, Tomasz Nowiński - juniorzy KS Sokół, Krzysztof Oleksy - trampkarze. Obiekt, w asyście wójta i prezesa klubu poświęcił Prałat Władysław Pasiut.

Inwestycja przebudowy, rozbudowy i modernizacji kompleksu sportowego w Borzęcinie – Borku, stanowiła jeden z elementów projektu „Przebudowy i budowy obiektów rekreacyjno – sportowych na terenie gminy Borzęcin”, w ramach którego prowadzone są również prace w zakresie budowy kompleksów sportowych przy Zespołach Szkół w Bielczy i Przyborowie. Wartość całkowita realizowanego w Borzęcinie, Bielczy i Przyborowie projektu zamknie się szacowaną kwotą blisko 5 milionów 100 tysięcy złotych, przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, działanie 6.2. schemat B Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa w kwocie 2 milionów 735 tysięcy złotych. Nakłady na przebudowany obiekt sportowy w Borzęcinie - Borku zamknęły się kwotą ponad 3 milionów 700 tysięcy złotych.

W trakcie uroczystości otwarcia odbył się mecz ligi okręgowej piłki nożnej, w którym miejscowy Sokół podejmował Iskrę Tarnów. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 3:1. Przeprowadzono również sprzedaż cegiełek i licytacje na rzecz klubu. Piłkę z autografami piłkarzy Śląska Wrocław, Mistrza Polski sezonu 2011/2012 za kwotę 1100 złotych wylicytował Ireneusz Cichoński, właściciel InterMarche w Brzesku, a właścicielami unikalnej Diamentowej Cegiełki na rzecz KS Sokół Borzęcin za wylicytowaną kwotę 600 złotych zostali Marzena i Janusz Kwaśniak. Uroczystość zakończył pełen wzruszeń i wrażeń koncert Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Maestro Przemysława Pasternaka.

źródło : www.borzecin.pl