Święto Policji

2012-07-31 07:58
Święto Policji

W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, minister spraw wewnętrznych nadał:
•    złotą odznakę „Zasłużony Policjant” - aspirantowi sztabowemu  Andrzejowi Fitrzykowi,
•    brązową odznakę „Zasłużony Policjant” - aspirantowi Rafałowi Kłóskowi,
•    srebrny medal „Za Zasługi Dla Policji” - staroście brzeskiemu Andrzejowi Potępie,
•  brązowy medal „Za Zasługi Dla Policji” - zastępcy komendanta powiatowego PSP starszemu brygadierowi Piotrowi Strojnemu.

Warto dodać, iż w trakcie wojewódzkich obchodów tegorocznego Święta Policji, jakie odbyły się w Limanowej, srebrny medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymał komendant powiatowy policji w Brzesku, insp. Robert Biernat, natomiast  brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał zastępca komendanta powiatowego policji młodszy inspektor Roman Gurgul. Brązowy medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymał z kolei kom. Jarosław Dudek. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Limanowej były okazją do uhonorowania aspiranta Roberta Gładysza z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, któremu wręczony został tytuł „Najlepszego Policjanta Małopolski”, jaki otrzymał w konkursie organizowanym przez „Gazetę Krakowską”.

Podczas uroczystości 33 funkcjonariuszy Policji, służących w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku otrzymało awanse na wyższe stopnie.
 Komendant Główny Policji  mianował na stopień podinspektora Policji:
•    nadkom. Tomasza Gorczycę
•    nadkom. Pawła Maturę

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie mianował:

- na stopień aspiranta sztabowego Policji:
starszego aspiranta Jacka Kutybę

- na stopień młodszego aspiranta Policji:
 sierżanta sztabowego Marcina Pałkowskiego

- na stopień starszego aspiranta Policji:
•    aspiranta Tomasza Nosala
•    aspiranta Jacka Śmistka
•    aspiranta Krzysztofa Jaszczyńskiego
•    aspiranta Józefa Kazka
•    aspiranta Wojciecha Lasotę

- na stopień aspiranta Policji:
•    młodszego aspiranta Michała Rzepę
•    młodszą aspirant Renatę Kaszkiewicz
młodszego aspiranta Sławomira Majkę
•    młodszego aspiranta Marcina Kulisia
•    młodszego aspiranta Artura Wnęka
•    młodszego aspiranta Sławomira Kwiatka
•    młodszego aspiranta Piotra Ignacyka

- na stopień sierżanta sztabowego Policji:
•    starszego sierżanta Rafała Młynarczyka
•    starszego sierżanta Marka Świdra
•    starszego sierżanta Krzysztofa Gołębia
•    starszego sierżanta Piotra Gnelę
•    starszego sierżanta Marcina Ćwioro
•    starszą sierżant Adriannę Górowską
•    starszego sierżanta Piotra Majchera

- na stopień starszego sierżanta Policji:
•    sierżant Wiolettę Machaj
•    sierżanta Pawła Legutko
•    sierżanta Tomasza Srebro
•    sierżanta Pawła Patera

- na stopień sierżanta Policji:
•    starszego posterunkowego Daniela Patyka
•    starszego posterunkowego Michała Bielaka

- na stopień starszego posterunkowego Policji:
posterunkowego Wojciecha Biesiadę

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mianował na stopień starszego posterunkowego Policji:
•    posterunkową Justynę Bogacz
•    posterunkową Monikę Lis
•    posterunkowego Dariusza Czesaka

Akty nominacyjne wręczyli: komendant wojewódzki policji nadinsp. Mariusz Dąbek oraz komendant powiatowy policji w Brzesku insp. Robert Biernat.

W imieniu samorządu powiatu brzeskiego wszystkim policjantom z okazji ich święta życzenia złożył wicestarosta Ryszard Ożóg. Pogratulował również funkcjonariuszom odznaczonym, wyróżnionym i mianowanym na wyższe stopnie służbowe. Specjalne gratulacje wicestarosta przekazał nadinsp. Mariuszowi Dąbkowi, małopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu policji z okazji nominacji generalskiej oraz insp. Robertowi Biernatowi, komendantowi powiatowemu policji w Brzesku za pracę na rzecz powiatu brzeskiego i jego mieszkańców.