XX-ty Memoriał im.Aldusia Kwaśniaka

2012-07-27 10:54
XX-ty Memoriał im.Aldusia Kwaśniaka

Na odprawie przed rozpoczęciem zawodów prezes Koła przedstawił 20-letnią historię tych zawodów. Podkreślił    nieprzypadkowy termin ich odbywania przed wakacjami aby szczególnie uczulić młodych ludzi na bezpieczne przebywanie nad wodą. Zgodnie z ustalonym programem o godz. 7:00 rozpoczęła się rejestracja    zawodników i losowanie stanowisk. Zgłosiło się 36 zawodników: 21 juniorów  i 15 kadetów z 7 kół okręgu tarnowskiego. Zawody rozpoczęły się o godź 10:00 i trwały do godz.13:00. Następnie komisyjnie zważono ryby i ogłoszono wyniki:

W kategorii juniorów:
    I miejsce    - Atrur Grzelak    Koło Brzesko-Miasto    - 2970 pkt
    II miejsce    - Rafał Tworzydło Koło Bochnia-Miasto    - 2830 pkt
    III miejsce    - Jakub Derlaga    Koło Tarnów-Miasto    - 2770 pkt

W kategorii kadetów:
    I miejsce    - Karol Stary        Koło Bochnia Miasto    - 3420 pkt
    II miejsce    - Hubert Włodarski    Koło Tarnów Niasto    - 2000 pkt
    III miejsce    - Adrian Włodarski    Koło Tarnów Miasto    - 1520 pkt

Drużynowo:
    I miejsce:    Koło Brzesko Miasto        - 9 pkt
    II miejsce:    Koło Bochnia Miasto        - 10 pkt
    III miejsce:    Koło Tarnów Miasto        - 20 pkt

Zwycięskiej drużynie puchar wręczyli Państwo Kwaśniakowie. Wręczone  zostały również puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.
    Puchar za złowienie największej ryby ufundowany przez p.Jana Musiała zdobył Dominik Rabuliński     z drużyny Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.
    Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali  nagrodzeni sprzętem wędkarskim ufundowanym przez Koło PZW Brzesko-    Miasto. Zawodnicy, którzy zajęli czwarte miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez p.Kwaśniaków. Każdy z uczestników otrzymał     okolicznościowy proporczyk wykonany i ufundowany przez Brzeską Oficynę     Wydawniczą p.Dziedziców.
    Ponieważ XX-ty Memoriał kończy 20-letni cykl zawodów, prezes Koła wręczył pięknie wykonane podziękowania rodzicom Aldusia Kwaśniaka oraz p.Ryszardowi Dziedzicowi za wspieranie tej bardzo pożytecznej    inicjatywy przez całe 20 lat.
    Organizatorzy Memoriału zapewnili każdemu uczestnikowi napoje, smaczna  kiełbasę z grilla, ponadto uczestnicy zarówno przed jak i podczas trwania  zawodów byli częstowani słodyczami oraz pysznym ciastem upieczonym przez mamę Aldusia.
    Dopisała pogoda, było ciepło, słonecznie prawie bezwietrznie. Panowała miła, serdeczna atmosfera nie brakowało wzruszeń.