Sukces Zespołu Porębianie

2012-08-21 13:35
Sukces Zespołu Porębianie

Sabałowe Bajania to Festiwal Polskiego Folkloru, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Biorą w nim udział śpiewacy, instrumentaliści, gawędziarze, drużbowie i starości weselni z całej Polski. W tegorocznym konkursie udział wzięło ponad 200 uczestników. Wśród takiej konkurencji jury konkursu doceniło bardzo wysoko męski zespól śpiewaczy (Andrzej Babraj, Klemens Góral, Henryk Piela, Lech Pikuła, Antoni Sumara) Porebian - przyznając mu I miejsce, a także wyróżnił solistkę zespołu Zofię Kordecką. Przypomnieć należy ze w roku ubiegłym ta sama grupa śpiewacza otrzymała w Bukowinie wyróżnienie. ZPiT Porębianie obchodzi w tym roku 20 lecie istnienia - a wynik konkursu znakomicie podkreśla wysoki poziom i osiągnięcia zespołu.

źródło:  www.brzesko.pl