Niebezpieczne wypalanie traw w powiecie brzeskim

2012-03-27 07:54
Niebezpieczne wypalanie traw w powiecie brzeskim
W miniony weekend w naszym powiecie doszło do 28 zdarzeń, które w większości były związane z wiosennymi porządkami w gospodarstwach. Najbardziej niebezpiecznym był pożar lasu młodnika oraz trawy na nieużytkach rolnych na obszarze ok. 8 ha w miejscowości Rudy Rysie. Dzięki ofiarnym działaniom mieszkańców, strażaków ochotników oraz strażakom jednostki ratowniczo - gaśniczej w Brzesku udało się obronić budynek mieszkalny, gospodarczy oraz cztery stodoły znajdujące się w bezpośrednim zagrożeniu pożarem. Akcje utrudniał bardzo mocny wiatr nie pozwalający na szybkie opanowanie akcji. Działania te trwały blisko 4 godziny.

Ze względu na coraz większą ilość zdarzeń związanych z wypalaniem traw na nieużytkach rolnych zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich osób o zachowanie zdrowego rozsądku i rezygnacji ze złych przyzwyczajeń wypalania traw.

Wypalanie traw wielokrotnie było przyczyną śmierci ludzi lub powodowało ciężkie poparzenia. Pożary traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania niszcząc dorobek życia oraz otaczające środowisko.