Konkurs Kolęd i Pastorałek po raz piąty!

2018-01-18 08:20
Konkurs Kolęd i Pastorałek po raz piąty!

W przeglądzie wzięło udział 56 uczestników: dzieci przedszkolne, młodsze dzieci z klas I-IV, dzieci starsze z klas V-VII, młodzież szkół gimnazjalnych, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Każdy uczestnik wykonał 2 utwory – kolędę i pastorałkę – przy możliwości akompaniamentu instrumentów muzycznych. W komisji konkursowej zasiedli: Tomasz Latocha (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego), Jerzy Tyrkiel (zastępca burmistrza Gminy Brzesko), ks. kan. Józef Górka, Adrian Zaleśny (sołtys wsi Poręba Spytkowska) oraz Pani Renata Stan (organistka).

Kategoria 1 – dzieci przedszkolne
I – Karolina Nalepka,
II – Aleksandra Kokoszka,
III – Emilia Kasperczyk oraz Emilia Gicala;

Kategoria 2 – dzieci młodsze:
I – Janek Klimek,
I – grupa dzieci Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie”
II – Natalia Gicala;

Kategoria 3 – dzieci starsze:
I – Milena Bakalarz,
II – Patrycja Gicala,
III – Martyna Frankowicz;

Kategoria 4 – młodzież szkół ponadgimnazjalnych:
wyróżnienia dla grup młodzieży żeńskiej oraz męskiej Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie”

Kategoria 5 – dorośli:
I – Piotr Majewski,
II – Bożena Grzesik oraz Krystyna Stolińska.

Po przesłuchaniach konkursowych odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Porębianie”. Najpierw swój program kolęd i pastorałek zaprezentowały dzieci, później młodzież wraz tańcami regionu krakowskiego, a wszystko podsumowała Grupa Śpiewacza.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym i zapraszamy za rok na kolejną edycję wspólnego kolędowania.

Posłuchajcie Romskiej piosenki w wykonaniu Piotra, wychowanka Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP.
źródło: https://www.facebook.com/tomaszjanlatocha/

Dziękujemy wszystkim przemiłym Uczestnikom, i tym małym i tym dużym, za udział oraz za pracę włożoną w przygotowanie się do Konkursu. Wszyscy słuchający byli pod ogromnym wrażeniem prezentowanych umiejętności zarówno wokalnych, jak i instrumentalnych. Organizatorzy dziękują Fundatorom nagród za wsparcie i uhonorowanie wszystkich Uczestników. Dziękujemy Panu Andrzejowi Potępie Staroście Brzeskiemu za ufundowanie nagród oraz Panu Grzegorzowi Wawryce Burmistrzowi Brzeska za ufundowanie wszystkim Uczestnikom karnetów na warsztaty z decoupage, Panu Adamowi Kwaśniakowi Radnemu Województwa Małopolskiego za karnety na inne warsztaty rękodzieła artystycznego, Panu Adrianowi Zaleśnemu Sołtysowi naszej wsi oraz Panu Stanisławowi Górze Radnemu za ufundowanie upominków i słodyczy.

Obszerna fotorelacja okiem Bogusława Hajduka: