Serwisy

Serwisy tematyczne

Kompleksowa modernizacja – trwają prace

image

We wrześniu 2017 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony na„Kompleksową modernizację energetyczną budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Brzesku ul. Piastowska 2B, 32-800 Brzesko”. Zamówienie podzielono na 4 części:
Część I  - termomodernizacja budynku
Część II - modernizacja instalacji CO i CWU
Część III - modernizacja instalacji elektrycznej
Część IV - montaż klimatyzacji

Już w grudniu 2017 r. została wykonana część III zamówienia polegająca na wymianie opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED, a także zakup, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wykorzystywanej na potrzeby własne budynku. Do tej pory zakończono również etap związany z dociepleniem stropów nad ostatnią kondygnacją.

Kolejne prace składające się na całość zamówienia zostaną wykonane do końca września tego roku. W tym czasie wykonawcy zajmą się: dociepleniem ścian zewnętrznych budynku wraz z wyprawami tynkarskimi, wymianą parapetów, obróbek blacharskich i podbicia okapów, demontażem i ponownym montażem istniejącego systemu odprowadzenia wód opadowych, dociepleniem ścian przy gruncie wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacją instalacji CO i CWU oraz montażem klimatyzacji.

Projekty dotyczące termomodernizacji budynków otrzymały gwarancję przyznania środków na łączną kwotę 3,2 mln zł. Dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w efekcie zostaną gruntownie zmodernizowane cztery budynki użyteczności publicznej z terenu powiatu brzeskiego: budynek główny i administracyjny PPZOL przy ul. Kościuszki 33, budynek administracyjny Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B oraz budynek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze. Łączny koszt inwestycji to 5,99 mln zł.