Uczniowie z Łososiny Dolnej w Powiecie Brzeskim

2017-11-22 15:00
Uczniowie z Łososiny Dolnej w Powiecie Brzeskim

Uczniowie spotkali się ze Starostą Brzeskim Andrzejem Potępą na Sali Obrad, w której zwykle odbywają się Sesje Rady Powiatu Brzeskiego oraz Sesje Rady Miejskiej. Starosta opowiedział o trybie pracy samorządów oraz o podstawowych zadaniach należących do powiatu. Krótko objaśnił również strukturę Rady Powiatu Brzeskiego oraz sposób funkcjonowania, cel i porządek obrad podczas comiesięcznej Sesji. Po krótkim wprowadzeniu Starosta zaprosił młodych gości do wzięcia udziału w mini głosowaniu przypominającym te, które odbywają się podczas posiedzeń Rady Powiatu.

W kolejnej części spotkania przyszedł czas na pytania i odpowiedzi. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i aktywni. Na koniec każdy otrzymał od Starosty Brzeskiego pamiątkowe paczki i upominki.