Wojciech Wojdak gościem Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego

2017-10-24 14:53
Wojciech Wojdak gościem Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego

Na specjalne zaproszenie Starosty Brzeskiego odpowiedział wicemistrz świata w pływaniu, wielokrotny medalista oraz rekordzista Polski – Wojciech Wojdak. Młody sportowiec reprezentujący BOSiR Brzesko zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym. Wojciech przebył ten dystans w czasie 7:41,73, a tym samym o ponad 4 sekundy poprawił własny rekord kraju. Wicemistrz przyjął od Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy gratulacje oraz wyrazy uznania dla jego imponujących osiągnięć sportowych na skalę międzynarodową. Słowa uznania skierowano również w stronę nieobecnego trenera – Marcina Kacera, który kilkanaście lat temu zauważył talent w dziewięcioletnim Wojtku i zmotywował początkującego pływaka, aby rozpoczął regularne treningi. Starosta, życząc dalszych sukcesów, wręczył Wojciechowi symboliczną statuetką. Wicemistrz podzielił się z zebraną na sali młodzieżą osobistymi doświadczeniami związanymi z trudną drogą sportową – od wyczerpujących treningów do miejsca na podium w Mistrzostwach Świata. Przekonywał, jak ważna jest wiara we własne siły oraz ciężka praca w dążeniu do realizacji marzeń. Na koniec przekazał debiutującym sportowcom kilka słów wsparcia pełnych zrozumienia i motywacji.