Dostęp do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

2017-10-06 12:49
Dostęp do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

W związku z rozpoczęciem realizacji świadczeń nocnej i świątecznej opieki od dnia 1 października 2017 r. na mocy umów zawieranych na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2017 r. poz. 844) wprowadzającej system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej - tzw. "sieć szpitali".

Ponadto informujemy, że pełny wykaz realizatorów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od 1 października 2017 r. z podziałem na obszary zabezpieczenia, a także zasady realizacji wskazanych świadczeń zostały opublikowane na stronie Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie (http://www.nfz-krakow.pl).