ODWOŁANIE ZAGROŻENIA SKAŻENIA WODY

2017-06-21 15:33

Deczyją z dnia 21 czerwca 2017 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku ODWOŁUJE SIĘ ZAGROŻENIE SKAŻENIA WODY z wodociągu Brzesko-Łukanowice zaopatrującego miejscowości Gminy Brzesko, Gminy Dębno oraz część Gminy Borzęcin (Bielcza, Przyborów, Łęki).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pochodzącej z wodociągu publicznego Brzesko-Łukanowice, pobranej w punktach czerpalnych w Brzesku – zdrój wodny oraz pobranej na sieci wodociągowej w miejscowościach Jasień, Brzesko, Dębno, Jadowniki, Łysa Góra i Sufczyn, stwierdzono, że jakość wody w zakresie zbadanych parametrów mikrobiologicznych, w tym też wcześniej kwestionowanego Clostridium perfringens (łącznie z przetrwalnikami) nie budzi zastrzeżeń w odniesieniu do wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1989). Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI WODY dystrybuowanej przez wodociąg publiczny Brzesko-Łukanowice.

Wyżej opisany stan rzeczy potwierdzono w decyzji nr 31/17, wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku w dniu 21 czerwca br. (znak: NHK-AS-431-100/17).