ZSP Nr 1 - Plenerowa siłownia szkolna już otwarta!

2017-06-09 12:32
ZSP Nr 1 - Plenerowa siłownia szkolna już otwarta!

Otwarcie siłowni szkolnej zostało połączone z uroczystym podpisaniem porozumień z lokalnymi pracodawcami na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1.  Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Brzyk, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Pan Ryszard Ożóg, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Janina Motak, Przedstawiciele zaproszonych firm  i instytucji oraz przedstawiciele Rady Rodziców Technikum im. Józefa Piłsudskiego Pani Barbara Śledź oraz Pani Barbara Bzdak.

Mamy nadzieję, że nowo otwarta siłownia uatrakcyjni zajęcia wychowania fizycznego i jeszcze bardziej zachęci młodzież do aktywnego stylu życia.

W nowo powstałej siłowni  znajdują się następujące urządzenia:

• twister potrójny  – wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,
  • orbitrek i biegacz – pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,
  • wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców,
  • narciarz – urządzenie przeznaczone jest do kształtowania głównie dolnych partii mięśni, zmuszając również do wysiłku mięśnie pleców, grzbietu, bioder, nóg, brzucha i ramion,
  • steper/wahadło -  doskonale angażuję mięśnie skośne brzucha; dodatkowo pomaga usprawnić zmysł równowagi oraz działa rozluźniająco,
  • motyl/prasa nożna -urządzenie wzmacnia mięśnie ramion i brzucha. Poprawia kondycję mięśniową pleców; aktywizuje wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń warto pamiętać o rozgrzewce :)

img-2040.jpg

img-2045.jpg