Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2017

2017-02-20 09:53
Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2017

W dniach 15 – 17 lutego br. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2017.

Przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji i społeczeństwa. Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2017/2018, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach. Gimnazjaliści podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach. Duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek.

Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.