INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:63

2016-10-21 15:21

Nazwa biura: BPH IMGW-PIB O/Kraków Sho Kraków
Zjawisko/stopień zagrożenia: Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
Obszar: Zlewnie: Soły, Skawy, Skawinki, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 13:00 dnia 21.10.2016 do godz. 08:00 dnia 22.10.2016
Przebieg: W związku z występującymi opadami deszczu w zlewniach: Soły poniżej kaskady, Skawy, Skawinki, Raby, Dunajca, Ropy, a także na innych mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, prognozowane są wzrosty poziomu wody (szczególnie w ciągu dnia) do strefy stanów wysokich. Lokalnie (zwłaszcza na mniejszych ciekach) możliwe jest przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 75%
Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski