I Inauguracja Roku Akademickiego w Brzesku

2016-10-20 12:32
I Inauguracja Roku Akademickiego w Brzesku

W dniu 12 października 2016 roku odbyła się uroczysta inauguracja  I roku studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo, Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu – Dydaktyka w Brzesku.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a jednocześnie Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Ryszard Ożóg, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, Dyrektor Wydziału Edukacja Janina Motak, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Maria Góra, Dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Krzysztof Gac, Przewodniczący Małopolskiej Izby Pielęgniarek i Położnych Tadeusz Wadas. Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. Stanisław Gulak, Prorektor dr Krzysztof Trochimiuk, Kanclerz dr inż. Kazimierz Wójcik, Zastępca Kanclerza Andrzej Sasuła, Dyrektor Biura Rektora Wiesław Kudłek, Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Dariusz Mucha, Zastępca Dyrektora Nauk o Zdrowiu dr Maria Zięba, koordynator kierunku pielęgniarstwa mgr Maria Półtorak oraz dr Wioletta Ławska.
W czasie inauguracji roku akademickiego dokonano uroczystej  immatrykulacji 26 studentów pierwszego roku. Do ich dyspozycji oddano profesjonalnie wyposażoną pracownię z zakresu pielęgniarstwa. Miejscem edukacji dla zajęć teoretycznych jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku ul. Okulickiego 2, natomiast zajęcia praktyczne będą odbywać się w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku.