SOSW w Złotej organizatorem wystawy w PiMBP w Brzesku

2016-09-23 09:59
SOSW w Złotej organizatorem wystawy w PiMBP w Brzesku

Wystawa nosi tytuł „Z odwagą, z miłością, bez lęku…”. Zdjęcia prezentowane podczas wystawy przedstawiają dzieci i młodzież SOSW w Złotej oraz ich Rodziców, opiekunów i wychowawców. To ponad 70 fotografii. Powstały one podczas turnusu rehabilitacyjnego zorganizowanego przez SOSW, który miał miejsce w maju 2016r. w Sarbinowie Morskim.

Organizatorami wystawy są: PiMBP w Brzesku, SOSW w Złotej oraz działające przy SOSW Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W stronę tęczy”. Honorowy patronat nad wystawą objął starosta brzeski Andrzej Potępa.
Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 15 września o godzinie 17.00 w sali wystawienniczo – odczytowej PiMBP w Brzesku.  Głównym punktem programu był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież SOSW w Złotej. Uczniowie zaprezentowali wiersze krakowskiej poetki Ewy Stadtmuller.
Podczas uroczystości głos zabrali: autorka zdjęć – p. J. Dębiec, Dyrektor PiMBP w Brzesku – p. K. Legutek, Dyrektor SOSW w Złotej – p. B. Barwiołek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W stronę tęczy” – p. B. Wiewióra, Starosta  Brzeski – p. Andrzej Potępa.
Pani Joanna odczytała list znanego dziennikarza, Wojciecha Bonowicza, który wystosował go do wszystkich uczestników uroczystości.
Oprócz wspomnianych wcześniej znamienitych gości, wernisaż swoją obecnością zaszczycili m.in.: uczniowie SOSW w Złotej i ich Rodzice, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku – p. J. Motak, Wizytator – p. R. Ostrowski, Wiceburmistrz Czchowa – p. T. Płachta z żoną, dziennikarz muzyczny Radia Kraków – p. J. Skarżyński z żoną, artysta estradowy – J. J. Należyty, Dyrektor DPS w Brzesku – siostra T. Bełza, klasa dziennikarska z ZSP nr 1 w Brzesku wraz z p. E. Godlewską - Jeneralską, członkowie grupy „Nasza Chata” z Czchowa, Nauczyciele i Wychowawcy SOSW w Złotej.
 Podczas wernisażu został zaprezentowany – specjalnie przygotowany na tę okazję – kalendarz na rok 2017. Kalendarz ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W stronę tęczy” a jego bohaterami są wychowankowie SOSW w Złotej.
Kalendarz można nabyć w PiMBP w Brzesku, SOSW w Złotej oraz w redakcji „Czasu Czchowa”.
Wystawę „Z odwagą, z miłością, bez lęku…” można oglądać do końca września w Sali wystawienniczo – odczytowej PiMBP w Brzesku zaś do 31 października w holu RCKB.
 oprac. M. Dudek