„Miłość na śmierć nie umiera…”

2016-09-22 13:59
„Miłość na śmierć nie umiera…”

Będzie można też zobaczyć zdjęcia i pamiątki poety, pochodzące z prywatnych zbiorów Zbigniewa Ważydrąga – artysty z Jasienia, który był bliskim znajomym poety. Przed publicznością wystąpi zespół „Mozarteum” w składzie: Bogumiła Gizbert –Studnicka (klawesyn), Magda Miziołek (sopran), Andrzej Górniak (tenor). W programie usłyszymy miedzy innymi utwory Bacha, Mozarta, Pergolesiego, Paisiello i inne. Koncert jest częścią cyklu „Bogumiła Gizbert - Studnicka zaprasza na koncert”, projektu, który artystka – wybitna klawesynistka, profesor akademii Muzycznej w Krakowie i dyrektor artystyczny wielu festiwali muzyki dawnej w Polsce i za granicą, realizuje z powodzeniem od lat w znanych małopolskich ośrodkach kultury, muzeach, kościołach. Cykl tych koncertów jest finansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Połączenie poezji, fotografii oraz muzyki klasycznej, którego będziemy świadkami w dębińskim zamku, jest wynikiem realizacji przez Fundację Timszel projektu „Przestrzenie kultury 2016”, współfinansowanego ze środków Powiatu Brzeskiego i Gminy Dębno.
Początek wydarzenia o godzinie 17:00, wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.