Partnerska wizyta

2016-09-20 14:00
Partnerska wizyta

Głównym celem wizyty był udział w jubileuszowym XX Międzynarodowym Turnieju Rycerskim "O złoty warkocz Tarłówny" w Dębnie. Na dębińskiej scenie zaprezentowały się zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku tj. Zespół Muzyki Dawnej INCANTARE oraz Zespół Tańca Dawnego "La DANZA ANTICA”. Swoje umiejętności podczas imprezy prezentowały również dwie lęborskie ekipy łucznicze.

Goście z Lęborka zwiedzili również gminę Iwkowa, gdzie uczestniczyli w Święcie Suszonej Śliwki.

Współpraca Powiatu Brzeskiego z Powiatem Lęborskim (województwo pomorskie) funkcjonuje już od czterech lat i wciąż przynosi obustronne korzyści.

Powiat Lęborski leży w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. Swym zasięgiem obejmuje obszar 707 km2 na którym zamieszkuje 64.000 mieszkańców. Od wschodu graniczy z powiatem wejherowskim, od zachodu z powiatem słupskim, a od południa z powiatem bytowskim.