INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:43

2016-07-28 12:50

Nazwa biura: BPH IMGW-PIB O/Kraków Sho Kraków
Zjawisko/stopień zagrożenia: gwałtowne wzrosty stanów wody/1
Obszar: zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Przebieg: W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, a także na innych mniejszych rzekach na terenie województwa prognozowane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów średnich oraz lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 80%
Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.
Dyżurny synoptyk: Aleksandra Chamerlińska-Kulka